Çocuklar 5 yaş, 6 yaş, 7 yaş için birbirinden faydalı mobil uygulamalar

Mobil dünya bilginin, eğitimin ve eğlencenin, çocukların ebeveynleriyle gittiği her yere taşınması gibi bir avantajı da beraberinde getiriyor. Bu, kuşkusuz ki herkes için oldukça sevindirici. Gerçek dünyadan kopmak ve fiziksel oyunları göz ardı etmek elbette söz konusu değil. Ancak, bilgi toplumu için hazırlanan ve yetişmekte olan çocuklar için teknolojiyi yakalamak ve teknolojiden yararlanarak eğitime devam etmek de kaçınılmaz görünüyor. Üstelik bu tam bir eğlence vadediyorsa, neden olmasın?

Gelişen teknolojiye bağlı olarak yeni nesil çocukların oyun ve eğlence anlayışları da değişerek gelişiyor. Televizyona bağımlı, sıkıcı eski hayatların yerini artık bilgiye ve eğlenceye dayalı meraklı bir kuşak alıyor. Çocuklar, tıpkı yetişkinler gibi mobil cihazlar üzerinden bilgiye ulaşmayı, eğlenceli vakit geçirmeyi tercih ediyor. Bazı mobil uygulamalar da bu anlamda onların isteklerine cevap verecek, hem eğitici hem de öğretici nitelikleriyle eğlenirken öğrenmeyi vadediyor. Dolayısıyla, ebeveynler de gönül rahatlığıyla mobil uygulamaların, çocukların eğitiminde pay sahibi olmasına izin veriyorlar.

Peki, uygulama mağazalarında çocukların ve ebeveynlerin beklentilerini karşılayan o uygulamalar hangileri? Bu oyunlar, çocukların gelişiminde ne tür roller üstleniyor? Dilerseniz, çocukların keyifle kullanabileceği ve onlar için faydalı olan mobil uygulamalarına birlikte göz atalım…

Paintbox

Çocukların dijital ortamda temel grafik ve çizim işlemlerini kullanarak resim yeteneklerini geliştirebilmesi için hazırlanmış bir uygulama olan Paintbox’ta, çocuklar fırçalarla parlaklığı ayarlayabilir, sanat eserlerini kaydedip paylaşabilirler. Okuldan arta kalan vakitlerini keyifli geçirmelerini sağlayan bu uygulama, iOS ve Android uygulama mağazalarında bulunuyor.

Subway Surfers: En iyi koşu oyunlarından biri olan Subway Surfers, tren yolunda koşarak altın toplama oyunu. iOS ve Android uygulama mağazalarında bulunan bu oyun, bekçi ve köpeğinden kaçarken, küçük kullanıcılarına eğlence vadediyor. Keyifli ve eğlenceli vakit geçirmek için spor-aksiyon türü bu uygulamayı mutlaka siz de keşfedin.

Toca Life City

Çocukların oldukça ilgisini çekebilecek, şehir hayatındaki çeşitli aktiviteleri gerçekleştirebilme fırsatı bulabilecekleri bir uygulama olan Toca Life City, iOS ve Android uygulama mağazalarında yer alıyor. Uygulama, oluşturulan karakterin kıyafet, saç, ten rengi gibi özelliklerini değiştirme imkanı sunarken çeşitli mekanlarda da vakit geçirme imkanı tanıyor. Kullanıcılar, alışveriş merkezi, daire, kuaför, yemek salonları gibi mekanlarda gizlenmiş hazineleri ortaya çıkarırken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacak.

Snail Bob

Hedefe ulaşmak için bir salyangozun kullanıcıya rehberlik ettiği eğlenceli bir fizik tabanlı strateji oyunu olan Snail Bob, iOS ve Android uygulama mağazalarının her ikisinde de bulunuyor. Oyunda hedefe ulaşabilmek için salyangoz Bob’u kontrol edebilir, mantıksal düşünerek ve hareketleri test ederek karşınıza çıkabilecek tehlikeleri hesaplayabilir, hedefinize en hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Hedefinize ulaşırken önemli olan sevimli yaratığımız Salyangoz Bob’un hayatta kalmasını sağlamak. Strateji temelli bu uygulama ile çocukların mantık yürüterek oyunu bitirmesi amaçlanıyor.

Pet Bingo

Eğlenceli animasyonlar eşliğinde çocuklara matematiği sevdirip öğretmeye çalışan bir uygulama olan Pet Bingo’da aşama aşama zorlaşan matematik işlemleri bulunuyor. Oyunun başında toplama, çıkarma, çarpma ve bölme işlemlerinden herhangi biri seçiliyor. Puan kazanıp oyundaki sevimli maskotu besleyebilmek için işlemleri doğru cevaplamak gerekiyor. Matematiği oyun içerisine katarak ders olmaktan çıkaran ve hem iOS hem de Android uygulama mağazalarında yer alan bu uygulama, aynı zamanda çocuklara matematik kavramları hakkında bilgi veriyor.

Agnitus

Okul öncesi çocuklara sayı, kelime ve renkleri öğretme amacıyla tasarlanmış uygulamaların genel adı olan Agnitus, içerdiği tüm oyunlarla iOS ve Android uygulama mağazalarında yer alıyor. 2-7 yaş arası çocuklara kaliteli zaman sunması açısından dikkati çeken Agnitus oyunları, küçük kullanıcılar için eğitici olduğu kadar çok da eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayacak.

AniWorld

Çocuğunuza hayvanları tanıtabileceğiniz ve onlara hayvan sevgisini aşılayabileceğiniz bir uygulama olan AniWorld, Android uygulama mağazasında yer alıyor. Hayvanların bakımı sırasında aldıkları ilginç surat ifadeleri ile çocuklar çok eğleniyor.

Petting Zoo

Hem iOS hem de Android uygulama mağazalarında bulunan Petting Zoo’da, oyunu açtığınızda sevimli hayvanlar ekrana gelmeye başlıyor. Çocuklar, bu hayvanların üzerine dokunarak, onları sağ sola çekip döndürebiliyorlar; şekilden şekle sokabiliyorlar. Petting Zoo, çocuklar kadar yetişkinler için de stres atmaya yardımcı, eğlenceli bir uygulama.

Stack the Countries

Çocuklar için coğrafya ve atlas bilgilerini geliştirecek eğitici bir uygulama olan Stack the Countries, iOS ve Android uygulama mağazalarında küçük kaşiflerin yeni yerler keşfetmesine yardımcı oluyor. Ülkenin başkenti, önemli yapıları, komşuları, bayrağı, resmi dili, büyük şehirleri, kıtası, sınır komşuları, ülke şekli gibi daha birçok bilgiyi eğlenceli bir şekilde onlara öğretiyor. Dünya coğrafyası hakkında genel bilgiler veren bu uygulama, çocukların aynı zamanda genel kültürlerinin de gelişmesine de yardımcı oluyor.

Mars Pop

Eşleştirme ve bulmacaya dayalı bir tür balon patlatma oyunu olan Mars Pop, Android uygulama mağazasında yer alıyor. Oyundaki temel amaç, aynı renkteki balonları yan yana getirip patlatmalarını sağlamak. Online kullanıcılara karşı eş zamanlı oynama fırsatı da veren bu uygulama, eğlenmek isteyen her yaştan kullanıcı için en ideal oyunlardan biri.

Dr. Panda’s Toy Cars

Dr. Panda’s Toy Cars, çocukların harika vakit geçirebilecekleri bir eğitici uygulama. iOS ve Android uygulama mağazalarında yer alan bu uygulama ile çocuklar, Dr. Panda’nın oyuncak arabasını kullanarak 4 farklı şehrin etrafında turlayacak, yolları keşfedecek ve gizli sürprizleri bulacaklar. Çocukların hayal güçlerini kullanmalarını ve rol oyunu oynamalarını sağlayan etkileşimli bir uygulama olan Dr. Panda’s Toy Cars vaktin daha verimli kullanılması için imkan tanıyor.

Dumb Ways To Die

Hem iOS hem de Android uygulama mağazalarında bulunan Dumb Ways to Die, amacı minik yaratıkları ölümden kurtarmak olan bir beceri oyunu. Sizden istenenleri yapıp minik yaratıkları ölümden kurtarmaya çalışıyorsunuz. Fakat oyun bu kadar kolay değil. İlerledikçe oyun zorlaşıyor. Bu zorlukları aşmak tamamen yeteneğe bağlı. 3 can hakkı olduğu için hızlı ve dikkatli olmak gerekiyor. Arkadaşlarla ve diğer oyuncularla yarışma özelliği, oyuna daha fazla eğlence ile heyecan katıyor. Fakat bu oyun çok küçük çocuklar için uygun olmayabilir. App Store’da 12 yaş ve üzeri için tavsiye ediliyor.

Virtuoso Piano

Gerçekçi görüntüsü ve tasarımı ile dikkati çeken ve Android uygulama mağazasında bulunan Vituoso Piano ile cihazınızı bir piyanoya çevirebilirsiniz. Her yaştan tüm kullanıcıların keyifle kullandığı bu uygulama ile müzik yeteneğiniz ortaya çıkacak. Uygulamada mükemmel ses kalitesi ile özellikle çocuklar, müziğin temellerini öğrenebilir ya da sadece eğlenmek için ücretsiz bir piyano deneyimi yaşayabilirler.

Magic Piano by Smule

Yıllardır dillerden düşmeyen şarkıları çalmak için oldukça basit bir müzik uygulaması olan Magic Piano by Smule, hem iOS hem de Android uygulama mağazalarında… Günümüzün en popüler şarkılarından klasik eserlere kadar, birçok müzik eseri elinizin altında. Şarkıları çalmak için yapmanız gereken tek şey ekranın üstünden gelen açık renk toplara basılı tutmak. Bu uygulama ile çocukların müziğe ilgi duyması sağlanarak onların gerçek bir piyano çalma deneyimi yaşamaları sağlanabilir.

Hoopa City

Çocukların, köy, kasaba hatta kendi tasarımları olan kocaman bir şehir inşa edebilecekleri en eğlenceli uygulamalardan biri olan Hoopa City, onların zihinsel, sosyal ve motor becerilerini geliştirmeyi amaçlıyor. Bu oyun, eğitici yönüyle birlikte eğlence de vadediyor. Çocuklar değişik materyaller kullanarak çeşitli binalar oluşturuyor ve hayal güçleri sayesinde bunları birleştirebiliyorlar. Mağazalar, yollar, okullar, eğlence parkları veya stadyumlar inşa ederek, ister orman kasabası, isterlerse gürültülü bir şehir meydana getirebilmeleri mümkün. Hoopa City, iOS ve Android uygulama mağazalarında…

TabTale

Çocuklar için bir uygulamalar bütünü daha… TabTale, interaktif hikaye kitabı uygulamalarından oluşuyor. iOS ve Android uygulama mağazalarında yer alan bu uygulamalarda, kullanıcılar, seçeneklerden hikayeyi ve hikayenin kahramanlarını kendi isteklerine göre seçebiliyorlar. Çıkan sayfalar, çocuklarla etkileşimli hale geliyor. Bu sayede çocuklar, kendilerini hikayenin içinde bulabiliyor.

Move The Turtle

iOS uygulama mağazasında yer alan Move the Turtle, küçük tasarımcıların yetiştirilmesini amaçlayan bir uygulama. Çocuklar, kurallara dayalı komutlar doğrultusunda, desenler ile tasarımın temel mantığını öğreniyor.

Siz de çocuklarınız için bu uygulamaları keşfedebilir, onların eğlenirken öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Pek çoğu sizin de hoşunuza gidecek ve boş zamanlarınızda vakit geçirmek isteyeceğiniz oyunlardan oluşan bu uygulamalar için uygulama mağazalarını bir an önce ziyaret edin.

542 YORUMLAR

 1. Hi there, I discovered your blog by means of Google whilst
  looking for a comparable subject, your website got here up, it
  appears to be like good. I have bookmarked it in my google bookmarks.

  Hello there, just turned into aware of your blog via Google,
  and found that it’s truly informative. I’m
  going to watch out for brussels. I’ll appreciate if you
  happen to continue this in future. A lot of other people will likely
  be benefited from your writing. Cheers!

 2. Hey would you mind letting me know which hosting company you’re utilizing?
  I’ve loaded your blog in 3 different web browsers and I must say this
  blog loads a lot quicker then most. Can you recommend a good
  web hosting provider at a reasonable price? Kudos, I appreciate it!

 3. Знаете ли вы?
  Свадьба английского рыцаря стала причиной войны между двумя могущественными родами.
  Видеоигру с простейшей графикой называли и шедевром, и троллингом.
  Иногда для поддержки экономики деньги «разбрасывают с вертолёта».
  Консервативные художественные критики обрушились на портрет девушки, называя её гермафродитом, дочерью Каина и проституткой.
  Будущего чемпиона Европы по боксу в детстве одновременно дразнили «хохлом» и «москалём».

  arbeca

 4. I have been browsing online more than three hours today, yet I never found any interesting article like yours.

  It is pretty worth enough for me. In my view, if all webmasters
  and bloggers made good content as you did, the net will be a lot more useful
  than ever before.

 5. What you composed was actually very reasonable.
  However, what about this? suppose you added a little information? I ain’t suggesting your content is not solid, however
  what if you added something that makes people want more? I mean Çocuklar 5 yaş,
  6 yaş, 7 yaş için birbirinden faydalı mobil uygulamalar | Kalite Haberler
  is a little plain. You might peek at Yahoo’s home
  page and see how they write article titles to get people to open the links.
  You might add a video or a related picture or two to get readers interested about everything’ve
  got to say. Just my opinion, it could make your posts a little livelier.

 6. Hi there, just became aware of your blog through Google, and found that it is really informative.
  I am gonna watch out for brussels. I will be grateful if you continue this in future.
  A lot of people will be benefited from your writing. Cheers!

 7. Hello! Quick question that’s completely off topic.
  Do you know how to make your site mobile friendly?
  My site looks weird when browsing from my apple iphone.
  I’m trying to find a theme or plugin that might be able to resolve this
  problem. If you have any recommendations, please share.
  Many thanks!

 8. Hello there, I found your site via Google whilst looking
  for a related topic, your web site got here up, it seems great.
  I have bookmarked it in my google bookmarks.

  Hi there, just turned into aware of your weblog through Google, and found that it is truly informative.
  I am gonna be careful for brussels. I will be grateful should you
  continue this in future. Lots of other people will probably be benefited from your
  writing. Cheers!

 9. Today, I went to the beach front with my kids. I found a sea shell and
  gave it to my 4 year old daughter and said “You can hear the ocean if you put this to your ear.” She placed the shell to her ear
  and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear.
  She never wants to go back! LoL I know this is entirely off topic but I had
  to tell someone!

 10. A person necessarily lend a hand to make critically articles I would state.
  That is the very first time I frequented your website page and so far?
  I surprised with the research you made to create this particular post incredible.
  Excellent job!

 11. Howdy would you mind letting me know which web host you’re using? I’ve loaded your blog in 3 different web browsers and I must say this blog loads a lot faster then most. Can you suggest a good hosting provider at a reasonable price? Thanks a lot, I appreciate it!

 12. Heya just wanted to give you a brief heads up and let you know a few of
  the images aren’t loading properly. I’m not sure why but I think its a linking issue.
  I’ve tried it in two different browsers and both show the same outcome.

 13. My spouse and I stumbled over here different website and thought I may as well check things out.
  I like what I see so now i am following you. Look forward to looking at
  your web page for a second time.

 14. You really make it seem so easy with your presentation but I find this topic
  to be really something which I think I would never understand.
  It seems too complex and very broad for me. I’m looking forward for your next post, I’ll try to get the hang of it!

 15. In January matrix year, wee lcvb92 mow down ill. It’s okay, just a peaceable viagra prices, which passed in five days. But the temperature suddenly returned past the intent of the month: the thermometer showed 43. The youngster was urgently hospitalized with fever and convulsions. A few hours later, three-year-old Yegor stopped breathing – he knock into a coma. With the help of a ventilator and a tracheostomy, the doctors resumed the trade of the lungs, but oxygen starvation struck the brain. The kid has lost everything that he managed to learn in three years. The diagnosis is posthypoxic encyphalopathy.

 16. Tactile stimulation Device nasal Regurgitation Asymptomatic testing GP Chemical abuse Effect Abet device I Rem Behavior Diagnosis Hypertension Management Nutrition Customary Therapy Other Inhibitors Autoantibodies firstly aid Healing Other side Blocking Anticonvulsant Group therapy less. order viagra Zcycax uumnsb

 17. Greetings from Colorado! I’m bored at work so I decided to check out your blog on my iphone during lunch break. I love the knowledge you provide here and can’t wait to take a look when I get home. I’m surprised at how fast your blog loaded on my phone .. I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyhow, good blog!

 18. Does your blog have a contact page? I’m having problems locating it but, I’d like to shoot you an e-mail. I’ve got some recommendations for your blog you might be interested in hearing. Either way, great website and I look forward to seeing it grow over time.

 19. Does your blog have a contact page? I’m having trouble locating it but, I’d like to send you an e-mail. I’ve got some creative ideas for your blog you might be interested in hearing. Either way, great website and I look forward to seeing it grow over time.

 20. Hi there! This blog post could not be written much better! Reading through this article reminds me of my previous roommate! He always kept preaching about this. I will send this article to him. Fairly certain he will have a very good read. Thank you for sharing!

 21. Our doctor cerebration that Dad was conceivably uniform better than Mom in this situation. Stricter, more persistent, bequeath not non-acceptance on a former occasion again when you have need of to select adverse viagra generic. Spring, I wanted to send my wife a break.
  I dog-tired a inconsequential over a month in the all-out trouble piece and two and a half months in the bone marrow remove unit. There I became a giver for my son. I’m glad I was adept to stop him. I was the single human beings in both departments, but my parents were already there. That is, a inhibit in the quarter with a child is no longer a rarity.

 22. Rely allowing the us that cease up Trimix Hips are continually not associated throughout refractory other causes, when combined together, mexican dispensary online have one’s heart set on a exceptionally fickle that is treated for the paragon generic viagra online Adverse Cardiac. cialis from india Llivru lqfrlj

 23. Hello, i read your blog occasionally and i own a similar one and i was just curious if you get a lot of spam feedback? If so how do you protect against it, any plugin or anything you can advise? I get so much lately it’s driving me mad so any help is very much appreciated.

 24. I seriously love your blog.. Very nice colors & theme. Did you make this web site yourself? Please reply back as I’m planning to create my own website and would like to know where you got this from or what the theme is named. Cheers!

 25. We are currently on perpetuation chemotherapy at home, but every Thursday we go to the department seeking tests and testing. A couple of days ago they took a sternal puncture. We were in the ward instead of some duration, as we were diagnosed with Lyme blight – we were captivating intravenous viagra pills and we are even now winning them.

 26. Anyone who has even seen a premature laddie will not be able to neglect doing it. Pigmy fingers, husk thinner than conglomeration records: new memoirs is enclosed in an infinitely flimsy shell. All the confidence of loved ones is on the experience of doctors who will advise the baby live on and develop. You can meditate on how exacting it is as a replacement for both the son’s relatives and the doctors http://hempdj.com cbd oil when there are methods of treating a baby in the sphere, but in this fatherland and in this burg they are not available. Welcome’s assist the smallest ones pocket top-class medical care!

 27. I simply couldn’t go away your website prior to suggesting that I actually enjoyed the usual information an individual provide in your guests? Is gonna be again incessantly in order to inspect new posts

 28. Hey There. I discovered your weblog the usage of msn. That is an extremely smartly written article.I’ll be sure to bookmark it and return to learn more ofyour useful information. Thanks for the post. I’ll definitely return.

 29. I absolutely love your website.. Excellent colors & theme. Did you build this amazing site yourself? Please reply back as I’m looking to create my own personal blog and would like to find out where you got this from or just what the theme is named. Thank you!

 30. I think that what you said was very reasonable. However, what about this?
  suppose you wrote a catchier post title?

  I ain’t suggesting your information isn’t solid, but what if you added something to maybe grab a person’s attention? I mean Çocuklar 5 yaş, 6
  yaş, 7 yaş için birbirinden faydalı mobil uygulamalar – Kalite Haberler
  is kinda vanilla. You might glance at Yahoo’s front page and note how they create article headlines
  to get viewers to click. You might try adding a video or a related pic
  or two to get readers excited about everything’ve written. In my opinion,
  it could make your blog a little livelier.

 31. Hi there, I discovered your web site by means of Google while looking for a similar matter, your web site came up, it seems to be good. I’ve bookmarked it in my google bookmarks.
  Hi there, just turned into aware of your weblog through Google, and located that it’s really informative. I’m going to watch out for brussels. I’ll be grateful in the event you continue this in future. Numerous people can be benefited from your writing. Cheers!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz