Yavru Köpek Kusmasının Nedenleri Nelerdir. Tedavi Yöntemleri

Köpeklerde kusma bağırsak enfeksiyonundan kansere kadar pek çok nedenden kaynaklanabilir. Köpekler mamalarını çok hızlı yediklerinde yahut yenilmemesi gereken şeyleri yediklerinde de kusmak isteyebilir. Köpeğinizde sık sık kusma sorunu varsa onu veterinere götürmelisiniz.

Köpeklerde, Yavru Köpeklerde Kusma Neden Olur?

 • Bağırsak parazitleri
 • Gastrointestinal sistemin bakteriyel enfeksiyonu
 • Gastrointestinal kanaldaki yabancı cisimler (yani oyuncaklar, kemikler, çiğneme parçaları)
 • Gastroenterit (mide ve bağırsak yollarında iltihaplanma)
 • Yabancı madde, tümörler, organ yer değiştirmesi vb. nedeniyle bağırsak tıkanması.
 • Enflamatuar barsak hastalığı
 • Parazitler
 • Toksinlere maruz kalma
 • Bazı kanser türleri
 • Bir köpek, hoş olmayan bir şey yediği veya çok fazla yiyeceği çok hızlı bir şekilde yediği için kusabilir .
 • Akut böbrek yetmezliği
 • Akut karaciğer yetmezliği veya safra kesesi iltihabı
 • Enfeksiyonlar (bakteri, virüs veya mantar)
 • Şeker hastalığı
 • Addison hastalığı
 • Karaciğer hastalığı
 • Şişkinlik
 • Böbrek hastalığı
 • Pankreas hastalığı
 • Hemorajikgastroenterit
 • Gastrointestinal ülserler
 • Kafa travması
 • Pankreatit
 • Ameliyat sonrası bulantı
 • Toksik maddelerin yutulması
 • Viralenfeksiyonlar
 • Bazı ilaçlar veya anestezik ajanlar
 • Sıcak çarpması
 • İlaç yan etkileri
 • Besin alerjileri veya intoleransı


Yediklerine Dikkat

Köpeğin yedikleri kusmasına neden olabilir. Midesini bozacak yiyecekler ( baharatlı ve tuzlu yiyecekler ) vermemeye , dışarı da yabancı otlar yememesine ve oyuncaklarıyla oynarken bir şey yutmamasına dikkat edin. Dışarıda gezdirirken dikkat edin. Parkta gezdirirken falan küçük kemik parçası ya da yemek artığı vb yediğinde oluyor

Köpeğin Aç Olması

Sarı köpüklü kusma durumu ise safra olarak belirtilir ve köpeğin aç olduğunu gösterir. Günde 1 öğün veriyorsanız bu genel olarak karşılaşılan bir durum haline geliyor. Mümkünse öğlen saatlerinde mamasını vermeye çalışın ve endişelenmeyin.

Köpekler Neden Beyaz Kusar

Köpeğiniz özellikle sabahları beyaz köpük mü kusuyor? Eğer öyleyse, midesinde bir gecede asit birikmesinden kaynaklanıyor olabilir. Birkaç gün sade tavuk ve haşlanmış pirinçten oluşan diyet midesini sakinleştirebilir ve asit reflüsünü azaltabilir. Sık sık meydana gelirse, köpeğiniz bir veterinere görünmelidir.
Kusma İle Birlikte Görülen Belirtiler Nelerdir

 • İshal
 • Dehidrasyon
 • Kusmukta kan
 • Kilo kaybı
 • İştah değişikliği

Susuzluk veya idrara çıkmada artış veya azalma

Köpeklerde Kusma, Yavru Köpekte Kusma Nedeni Nasıl Teşhis Edilir?
Veterineriniz size köpeğinizin çöplere, zehirlere ve toksinlere erişimi, son zamanlarda yapılan diyet değişiklikleri ve köpeğinizin başka semptomlar gösterip göstermediği hakkında sorular soracaktır.
Daha sonra fiziksel bir muayene yapacak. Veterineriniz gerekli olduğunu düşünürse, kan çalışması, ultrason, röntgen, endoskopik değerlendirmeler, biyopsiler ve idrar testleri gibi ek testler yapacaktır.
Köpeklerde Kusma Yavru Köpekte Kusma Nasıl Geçer

Yukarıda belirtilen belirtilerden herhangi birini fark ederseniz, köpeğiniz bir gün içinde birden fazla kusarsa veya kusma bir günden sonra devam ederse, lütfen veterinerinize danışın.

Kusmanın nedenleri o kadar çeşitlidir ki bazen tanı koymak zor olabilir, bu nedenle veterinerinize mümkün olduğunca fazla bilgi vermek ve başka belirtilerin de olup olmadığını belirtmek önemlidir. Veteriner köpeğinize çeşitli testler yapacak bu durumun nedenini tespit edip gerekli tıbbi tedaviyi uygulayacaktır.

Köpeğinizin kusmasını evde tedavi etmek için köpeğinize hasta bir çocuk gibi bakabilir ve ona haşlanmış patates, pilav ve iyi pişmiş, derisiz tavuk gibi ev yapımı yiyecekler verebilirsiniz .

Köpekler için probiyotikler kesinlikle harikadır Köpeğinizin mide bulantısı olduğunda karnını yatıştırmanın yanında, probiyotikler günlük olarak alındığında sağlıklı bir bağırsak sağlar.

Zencefil de köpekte kusmayı durdurmak için kullanılabilir. Köpek mamasına 1 tatlı kaşığı toz zencefil katabilirsiniz.

Diğer bir seçenek de 1 çorba kaşığı taze rendelenmiş zencefil kökü veya 1 tatlı kaşığı zencefil tozunu yarım bardak hindistan cevizi sütünde yaklaşık 10 dakika kaynatmaktır. Bu karışımı bir kapta saklayın. Köpeğinize 1 ila 2 saatte bir 1 ila 3 tatlı kaşığı verin.

Köpeğiniz kustuğunda, bir köpek yavrusu için en az 12 saat ve tam yetişkin bir köpek için 24 saat herhangi bir mama servis etmemek önemlidir. Bu, köpeğinizin kusmasını iyileştirmek için mide zarının iltihaplanmasına izin verir. Ayrıca, yiyeceğin kesilmesi, gastrointestinal sisteme biraz dinlenme ve iyileşme süresi verir. Köpeğiniz hiçbir şey yemiyorsa kusma şansı çok azdır.

Kusma bir tür bakteriyel enfeksiyondan kaynaklanıyorsa, yoğurt harika bir çare. Miktarı köpeğinizin büyüklüğüne göre belirleyin:Küçük bir köpek için 1 ila 2 tatlı kaşığı.Orta boy bir köpek için 1 ila 2 yemek kaşığı. Büyük bir köpek için 2 ila 4 yemek kaşığı.

Köpeğin daha hızlı iyileşmeyi sağlamak için evcil hayvanınıza bazı besleyici yiyecekler sunmak önemlidir. Tavuk suyu gibi besleyici yiyecekler, hafif dehidrasyonun erken belirtileriyle baş etmeye bile yardımcı olacaktır. Evde tavuk suyu yapmak çok kolaydır. Kaynatmak için ocağa bir tencere su koyun. Birkaç tavuk bulyon küpü ekleyin. Tavuk küpleri eriyene kadar pişirin. Et suyunun oda sıcaklığına soğumasına izin verin. Et suyunu köpeğinize gün içinde birkaç kez küçük miktarlarda servis edin.Not: Hasta bir köpek için yemek hazırlarken daima kemiksiz tavuk kullanın.

133 YORUMLAR

 1. гидра зеркало это исключительно масштабная торговая площадка запрещенных товаров в Рф и странах СНГ. Здесь можно приобрести такие товары как опиаты, всевозможные аптечные средства, различные стимуляторы, марихуана, всевозможные эйфоретики, химические реактивы и конструкторы, энетеогены, экстази, диссоциативы, психоделические препараты, также можно анонимно обналичить криптовалюту и приобрести разнообразные виды документов различных стран. На трейдерской площадке гидра совершается множество заказов каждодневно, сотни тысяч удовлетворенных заказчиков и отличных мнений. Наш сетевой портал помогает всем заказчикам получить безопасный вход к торговой площадке hydra и ее изделиям и услугам. Гидра онион открыта в тор браузере, ссылку на актуальное работающее зеркало Вы можете скопировать выше, для этого достаточно нажать на кнопочку СКОПИРОВАТЬ.

 2. Большая часть людей на сегодняшний день применяют online не только для получения сведений, сколь для покупок различных товаров, какие просто-напросто заполнили его. И здесь кроме того с легкостью найдете не разрешенные к торговле и противозаконные категории. Но не в обычном поисковике по типу Яндекса, а в отдельно взятой зоне, знаменитой как Даркнет. Одной из площадок данной сети интернет и будет гидра ссылка, сайт какой мы и рассмотрим в деталях здесь. Потому, если вам тема приобретения нелегальных изделий актуальна, то для вас этот материал будет нужен.

 3. hydraruzxpnew4af.onion это самая широкая трейдерская платформа нелегальных товаров в России и странах СНГ. Тут Вы можете приобрести такие покупки как различные стимуляторы, всевозможные аптечные средства, психоделические препараты, экстази, марихуана, химические реактивы и конструкторы, энетеогены, опиаты, диссоциативы, разнообразные эйфоретики, также можно тайно обналичить Ваши биткоины и заказать всевозможные типы документов различных государств. На торговой площадке гидра происходит множество заказов каждый день, сотни тысяч довольных клиентов и позитивных отзывов. Наш интернет-портал дает возможность всем заказчикам иметь безопасный вход к трейдерской площадке гидра и ее изделиям и службам. Гидра онион открыта в тор браузере, ссылку на действующее работающее зеркало Вы можете скопировать выше, достаточно нажать на кнопку СКОПИРОВАТЬ.

 4. Пользоваться торговой площадкой hydra onion ссылка сложно. Для Вас мы приготовили все вероятные способы упрощения данной проблемы. Созданная нами непрерывно рабочая hydra ссылка поможет легко и быстро раскрыть вебсайт в обычных браузерах, таких как Яндекс.Браузер, Opera, Google Chrome и т.д. Для захода стоит только нажать на кнопочку ОТКРЫТЬ и воспользоваться сервисами трейдерской платформы Hydra. С целью защиты пользователя от подлога и предупреждения перехода по фишинговому интернет-адресу, мы указали ссылку на трейдерскую платформу Гидра, с опцией ее тиражирования (способом нажатия клавиши СКОПИРОВАТЬ) и использования в защищенном Tor браузере. Наша роль упростить пользователям доступ к гидре и таким образом сделать возможным площадке развертываться и процветать, мы за свободный интернет без политических запретов.

 5. hydra onion ссылка это исключительно широкая трейдерская площадка нелегальных товаров в Рф и государствах СНГ. Здесь можно купить такие покупки как экстази, опиаты, энетеогены, марихуана, разные аптечные препараты, диссоциативы, хим реактивы и конструкторы, разнообразные эйфоретики, психоделические препараты, разные стимуляторы, также возможно тайно обналичить Ваши биткоины и заказать разнообразные виды документов разных государств. На трейдерской платформе гидра совершается громадное количество заявок ежедневно, множество тысяч удовлетворенных клиентов и позитивных мнений. Наш сайт помогает всем заказчикам получить безопасный доступ к торговой платформе hydra и ее изделиям и службам. Гидра онион доступна в тор браузере, ссылку на действующее работающее зеркало Вы можете записать выше, достаточно надавить на кнопку СКОПИРОВАТЬ.

 6. hydra сайт достаточно крупный, в целом, это одна из особо распространенных площадок в государствах СНГ. Поэтому, если вам необходимы какие-либо не разрешенные категории изделий, то вы точно отыщите их тут.И огромное число остальных товаров, какие относятся к таким общим группам. Помимо этого, Гидра и портал площадки постоянно развиваются, он-лайн магазинов становится все больше и больше, выбор товаров подрастает, поэтому, если тут чего-то не существовало прежде, может появится теперь.

 7. Howdy, I’m completely new here, Now i’m not sure in cases where this section could be the right place to post this and even sorry because of this, but I had been hoping a friend here on kalitehaberler.com would be able to guide me.
  I’m wondering if anyone knows any kind of trusted seller for sulfur, i’m a producer and we need a fine source to get such services. Is this seller authentic and anyone worked with them ?
  [url=https://ishtarcompany.com/iran-bitumen/]bitumen prices today[/url]
  [url=https://ishtarcompany.com/sodium-bicarbonate/]sodium bicarbonate for sale[/url]
  Also please tell me any good and also comprehensive knowledge base for more inormation about these types of services. I actually appreciate it.

 8. Having read this I thought it was very informative.
  I appreciate you taking the time and effort to put this
  informative article together. I once again find myself spending a significant amount of time
  both reading and leaving comments. But so what, it was still
  worth it!

 9. Its like you read my mind! You seem to know a lot about this, like you
  wrote the book in it or something. I think that you can do
  with a few pics to drive the message home a little bit,
  but other than that, this is magnificent blog. An excellent read.
  I’ll certainly be back.

 10. I really like your blog.. very nice colors & theme.
  Did you make this website yourself or did you hire someone to
  do it for you? Plz reply as I’m looking to create my own blog and would like to know where u
  got this from. thanks

 11. I was very pleased to seek out this web-site.I wished to thanks on your time for this wonderful read!! I undoubtedly enjoying every little little bit of it and I’ve you bookmarked to take a look at new stuff you weblog post.

 12. Most of whatever you point out is supprisingly appropriate and it makes me wonder the reason why I hadn’t looked at this with this light before. This particular article truly did turn the light on for me personally as far as this specific subject goes. But there is just one position I am not necessarily too comfortable with so whilst I try to reconcile that with the actual core theme of your position, let me observe just what all the rest of your readers have to say.Well done.

 13. [url=https://female-happiness.com/]Оральный секс в необычной позе[/url] взбудоражит самые «устоявшиеся» отношения. Мужчина любит глазами, выходит вариация этой … Буде позволяет выносливость, степень и растяжка, то заранее партнерами открывается недавний царство сексуальных ощущений. И это помимо отдельно чудный предлог для того, дабы наконец-то полюбить… Выразительно https://female-happiness.com/seks/18/11948-pozy-kotorye-nravyatsya-muzhchinam-opisanie-harakteristiki-lichnye-predpochteniya-i-nyuansy-v-otnosheniyah.html

 14. We absolutely love your blog and find a lot of your post’s to be just what I’m looking for.
  Do you offer guest writers to write content available for
  you? I wouldn’t mind writing a post or elaborating on some of the subjects you write with regards to here.
  Again, awesome weblog!

 15. A motivating discussion is worth comment. I believe that you need to write more about this topic, it might not be a taboo subject but generally people do
  not discuss these subjects. To the next! Kind regards!!
  ps4 games 185413490784 ps4 games

 16. Have you ever thought about including a little bit more than just your articles? I mean, what you say is fundamental and everything. Nevertheless just imagine if you added some great pictures or videos to give your posts more, “pop”! Your content is excellent but with images and video clips, this blog could certainly be one of the very best in its niche. Terrific blog!|

 17. Howdy! This is my first visit to your blog! We are a group of volunteers and starting a
  new initiative in a community in the same niche. Your blog provided us
  useful information to work on. You have done a outstanding job!

 18. Do you mind if I quote a few of your posts as long as I provide credit and sources back to your website?
  My website is in the very same niche as yours and my visitors would certainly benefit from some of the information you
  provide here. Please let me know if this ok with you. Cheers!

 19. I’m amazed, I must say. Seldom do I come across a blog
  that’s equally educative and amusing, and let me tell you, you have hit the nail on the head.

  The issue is something not enough folks are speaking
  intelligently about. Now i’m very happy I stumbled
  across this in my search for something concerning this.

 20. Thanks for one’s marvelous posting! I seriously enjoyed reading it,
  you are a great author.I will be sure to bookmark your blog and may come back later in life.
  I want to encourage you to ultimately continue your
  great posts, have a nice weekend!

 21. [url=https://ljcialishe.com/]best time to take cialis[/url] [url=https://cialisvja.com/]cialis side effects a wife’s perspective[/url] [url=https://viagraonlinejc.com/]what is the shelf life of viagra[/url] [url=https://viagratx.com/]viagra online canada[/url] [url=https://buycialisxz.com/]generic cialis 2018[/url]

 22. I’m curious to find out what blog platform you have been utilizing? I’m experiencing some minor security issues with my latest blog and I would like to find something more secure. Do you have any recommendations?|

 23. [url=https://kloviagrli.com/]buy generic viagra[/url] [url=https://vigedon.com/]over the counter viagra walmart[/url] [url=https://llecialisjaw.com/]can i take two 5mg cialis at once[/url] [url=https://jwcialislrt.com/]is cialis better than viagra[/url] [url=https://jecialisbn.com/]best online pharmacy for cialis[/url]

 24. Excellent post. I was checking constantly this blog
  and I am impressed! Very useful information specially the last part 🙂 I
  care for such information a lot. I was seeking this certain info
  for a very long time. Thank you and good luck. asmr
  0mniartist

 25. [url=http://ozzmeds.com/]strattera capsule[/url] [url=http://viagrafpack.com/]viagra tablets canada[/url] [url=http://cialisnsr.com/]tadalafil cost in mexico[/url] [url=http://viagraztab.com/]generic viagra online purchase[/url] [url=http://npropills.com/]brand levitra 20mg[/url]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz