Yavru Köpek Kusmasının Nedenleri Nelerdir. Tedavi Yöntemleri

Köpeklerde kusma bağırsak enfeksiyonundan kansere kadar pek çok nedenden kaynaklanabilir. Köpekler mamalarını çok hızlı yediklerinde yahut yenilmemesi gereken şeyleri yediklerinde de kusmak isteyebilir. Köpeğinizde sık sık kusma sorunu varsa onu veterinere götürmelisiniz.

Köpeklerde, Yavru Köpeklerde Kusma Neden Olur?

 • Bağırsak parazitleri
 • Gastrointestinal sistemin bakteriyel enfeksiyonu
 • Gastrointestinal kanaldaki yabancı cisimler (yani oyuncaklar, kemikler, çiğneme parçaları)
 • Gastroenterit (mide ve bağırsak yollarında iltihaplanma)
 • Yabancı madde, tümörler, organ yer değiştirmesi vb. nedeniyle bağırsak tıkanması.
 • Enflamatuar barsak hastalığı
 • Parazitler
 • Toksinlere maruz kalma
 • Bazı kanser türleri
 • Bir köpek, hoş olmayan bir şey yediği veya çok fazla yiyeceği çok hızlı bir şekilde yediği için kusabilir .
 • Akut böbrek yetmezliği
 • Akut karaciğer yetmezliği veya safra kesesi iltihabı
 • Enfeksiyonlar (bakteri, virüs veya mantar)
 • Şeker hastalığı
 • Addison hastalığı
 • Karaciğer hastalığı
 • Şişkinlik
 • Böbrek hastalığı
 • Pankreas hastalığı
 • Hemorajikgastroenterit
 • Gastrointestinal ülserler
 • Kafa travması
 • Pankreatit
 • Ameliyat sonrası bulantı
 • Toksik maddelerin yutulması
 • Viralenfeksiyonlar
 • Bazı ilaçlar veya anestezik ajanlar
 • Sıcak çarpması
 • İlaç yan etkileri
 • Besin alerjileri veya intoleransı


Yediklerine Dikkat

Köpeğin yedikleri kusmasına neden olabilir. Midesini bozacak yiyecekler ( baharatlı ve tuzlu yiyecekler ) vermemeye , dışarı da yabancı otlar yememesine ve oyuncaklarıyla oynarken bir şey yutmamasına dikkat edin. Dışarıda gezdirirken dikkat edin. Parkta gezdirirken falan küçük kemik parçası ya da yemek artığı vb yediğinde oluyor

Köpeğin Aç Olması

Sarı köpüklü kusma durumu ise safra olarak belirtilir ve köpeğin aç olduğunu gösterir. Günde 1 öğün veriyorsanız bu genel olarak karşılaşılan bir durum haline geliyor. Mümkünse öğlen saatlerinde mamasını vermeye çalışın ve endişelenmeyin.

Köpekler Neden Beyaz Kusar

Köpeğiniz özellikle sabahları beyaz köpük mü kusuyor? Eğer öyleyse, midesinde bir gecede asit birikmesinden kaynaklanıyor olabilir. Birkaç gün sade tavuk ve haşlanmış pirinçten oluşan diyet midesini sakinleştirebilir ve asit reflüsünü azaltabilir. Sık sık meydana gelirse, köpeğiniz bir veterinere görünmelidir.
Kusma İle Birlikte Görülen Belirtiler Nelerdir

 • İshal
 • Dehidrasyon
 • Kusmukta kan
 • Kilo kaybı
 • İştah değişikliği

Susuzluk veya idrara çıkmada artış veya azalma

Köpeklerde Kusma, Yavru Köpekte Kusma Nedeni Nasıl Teşhis Edilir?
Veterineriniz size köpeğinizin çöplere, zehirlere ve toksinlere erişimi, son zamanlarda yapılan diyet değişiklikleri ve köpeğinizin başka semptomlar gösterip göstermediği hakkında sorular soracaktır.
Daha sonra fiziksel bir muayene yapacak. Veterineriniz gerekli olduğunu düşünürse, kan çalışması, ultrason, röntgen, endoskopik değerlendirmeler, biyopsiler ve idrar testleri gibi ek testler yapacaktır.
Köpeklerde Kusma Yavru Köpekte Kusma Nasıl Geçer

Yukarıda belirtilen belirtilerden herhangi birini fark ederseniz, köpeğiniz bir gün içinde birden fazla kusarsa veya kusma bir günden sonra devam ederse, lütfen veterinerinize danışın.

Kusmanın nedenleri o kadar çeşitlidir ki bazen tanı koymak zor olabilir, bu nedenle veterinerinize mümkün olduğunca fazla bilgi vermek ve başka belirtilerin de olup olmadığını belirtmek önemlidir. Veteriner köpeğinize çeşitli testler yapacak bu durumun nedenini tespit edip gerekli tıbbi tedaviyi uygulayacaktır.

Köpeğinizin kusmasını evde tedavi etmek için köpeğinize hasta bir çocuk gibi bakabilir ve ona haşlanmış patates, pilav ve iyi pişmiş, derisiz tavuk gibi ev yapımı yiyecekler verebilirsiniz .

Köpekler için probiyotikler kesinlikle harikadır Köpeğinizin mide bulantısı olduğunda karnını yatıştırmanın yanında, probiyotikler günlük olarak alındığında sağlıklı bir bağırsak sağlar.

Zencefil de köpekte kusmayı durdurmak için kullanılabilir. Köpek mamasına 1 tatlı kaşığı toz zencefil katabilirsiniz.

Diğer bir seçenek de 1 çorba kaşığı taze rendelenmiş zencefil kökü veya 1 tatlı kaşığı zencefil tozunu yarım bardak hindistan cevizi sütünde yaklaşık 10 dakika kaynatmaktır. Bu karışımı bir kapta saklayın. Köpeğinize 1 ila 2 saatte bir 1 ila 3 tatlı kaşığı verin.

Köpeğiniz kustuğunda, bir köpek yavrusu için en az 12 saat ve tam yetişkin bir köpek için 24 saat herhangi bir mama servis etmemek önemlidir. Bu, köpeğinizin kusmasını iyileştirmek için mide zarının iltihaplanmasına izin verir. Ayrıca, yiyeceğin kesilmesi, gastrointestinal sisteme biraz dinlenme ve iyileşme süresi verir. Köpeğiniz hiçbir şey yemiyorsa kusma şansı çok azdır.

Kusma bir tür bakteriyel enfeksiyondan kaynaklanıyorsa, yoğurt harika bir çare. Miktarı köpeğinizin büyüklüğüne göre belirleyin:Küçük bir köpek için 1 ila 2 tatlı kaşığı.Orta boy bir köpek için 1 ila 2 yemek kaşığı. Büyük bir köpek için 2 ila 4 yemek kaşığı.

Köpeğin daha hızlı iyileşmeyi sağlamak için evcil hayvanınıza bazı besleyici yiyecekler sunmak önemlidir. Tavuk suyu gibi besleyici yiyecekler, hafif dehidrasyonun erken belirtileriyle baş etmeye bile yardımcı olacaktır. Evde tavuk suyu yapmak çok kolaydır. Kaynatmak için ocağa bir tencere su koyun. Birkaç tavuk bulyon küpü ekleyin. Tavuk küpleri eriyene kadar pişirin. Et suyunun oda sıcaklığına soğumasına izin verin. Et suyunu köpeğinize gün içinde birkaç kez küçük miktarlarda servis edin.Not: Hasta bir köpek için yemek hazırlarken daima kemiksiz tavuk kullanın.

11 YORUMLAR

 1. гидра зеркало это исключительно масштабная торговая площадка запрещенных товаров в Рф и странах СНГ. Здесь можно приобрести такие товары как опиаты, всевозможные аптечные средства, различные стимуляторы, марихуана, всевозможные эйфоретики, химические реактивы и конструкторы, энетеогены, экстази, диссоциативы, психоделические препараты, также можно анонимно обналичить криптовалюту и приобрести разнообразные виды документов различных стран. На трейдерской площадке гидра совершается множество заказов каждодневно, сотни тысяч удовлетворенных заказчиков и отличных мнений. Наш сетевой портал помогает всем заказчикам получить безопасный вход к торговой площадке hydra и ее изделиям и услугам. Гидра онион открыта в тор браузере, ссылку на актуальное работающее зеркало Вы можете скопировать выше, для этого достаточно нажать на кнопочку СКОПИРОВАТЬ.

 2. Большая часть людей на сегодняшний день применяют online не только для получения сведений, сколь для покупок различных товаров, какие просто-напросто заполнили его. И здесь кроме того с легкостью найдете не разрешенные к торговле и противозаконные категории. Но не в обычном поисковике по типу Яндекса, а в отдельно взятой зоне, знаменитой как Даркнет. Одной из площадок данной сети интернет и будет гидра ссылка, сайт какой мы и рассмотрим в деталях здесь. Потому, если вам тема приобретения нелегальных изделий актуальна, то для вас этот материал будет нужен.

 3. hydraruzxpnew4af.onion это самая широкая трейдерская платформа нелегальных товаров в России и странах СНГ. Тут Вы можете приобрести такие покупки как различные стимуляторы, всевозможные аптечные средства, психоделические препараты, экстази, марихуана, химические реактивы и конструкторы, энетеогены, опиаты, диссоциативы, разнообразные эйфоретики, также можно тайно обналичить Ваши биткоины и заказать всевозможные типы документов различных государств. На торговой площадке гидра происходит множество заказов каждый день, сотни тысяч довольных клиентов и позитивных отзывов. Наш интернет-портал дает возможность всем заказчикам иметь безопасный вход к трейдерской площадке гидра и ее изделиям и службам. Гидра онион открыта в тор браузере, ссылку на действующее работающее зеркало Вы можете скопировать выше, достаточно нажать на кнопку СКОПИРОВАТЬ.

 4. Пользоваться торговой площадкой hydra onion ссылка сложно. Для Вас мы приготовили все вероятные способы упрощения данной проблемы. Созданная нами непрерывно рабочая hydra ссылка поможет легко и быстро раскрыть вебсайт в обычных браузерах, таких как Яндекс.Браузер, Opera, Google Chrome и т.д. Для захода стоит только нажать на кнопочку ОТКРЫТЬ и воспользоваться сервисами трейдерской платформы Hydra. С целью защиты пользователя от подлога и предупреждения перехода по фишинговому интернет-адресу, мы указали ссылку на трейдерскую платформу Гидра, с опцией ее тиражирования (способом нажатия клавиши СКОПИРОВАТЬ) и использования в защищенном Tor браузере. Наша роль упростить пользователям доступ к гидре и таким образом сделать возможным площадке развертываться и процветать, мы за свободный интернет без политических запретов.

 5. hydra onion ссылка это исключительно широкая трейдерская площадка нелегальных товаров в Рф и государствах СНГ. Здесь можно купить такие покупки как экстази, опиаты, энетеогены, марихуана, разные аптечные препараты, диссоциативы, хим реактивы и конструкторы, разнообразные эйфоретики, психоделические препараты, разные стимуляторы, также возможно тайно обналичить Ваши биткоины и заказать разнообразные виды документов разных государств. На трейдерской платформе гидра совершается громадное количество заявок ежедневно, множество тысяч удовлетворенных клиентов и позитивных мнений. Наш сайт помогает всем заказчикам получить безопасный доступ к торговой платформе hydra и ее изделиям и службам. Гидра онион доступна в тор браузере, ссылку на действующее работающее зеркало Вы можете записать выше, достаточно надавить на кнопку СКОПИРОВАТЬ.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz