Adet Döneminde Denize Nasıl Girilir?

Adet Döneminde Denize Nasıl Girilir?

Yapılan tatil planları yada hafta sonu küçük bir tatil düşünen kadınlar çoğu zaman beklenmeyen adet durumlarında keyifleri kaçabilir. Özellikle denize yada havuza girmek isteyenler planları ya ertelemekte yada adet geciktirici ilaçlar kullanmaktadırlar.

Adet olduğunuzda denize yada havuza girmek için aslında çok etkili bazı yöntemler bulunmaktadır. Bilinen aksine adet olunduğunda denize girmenin hiç bir sakıncası yoktur. Sadece dikkat etmeniz asla denize girdikten sonra uzun süre ıslak durmamalısınız.

Adet Döneminde Deniz ya da Havuza Girmenin Etkileri

Yaz tatili için yapılan planları ve deniz girmeyi zorlaştıran adet dönemini ertelemek için pek çok kadın adet geciktirici ilaçları sıklıkla kullanmaktadır.

Adetliyken deniz girmek adına alınan önlemler bakire ya bakire olmayan kadınlarda farklılık göstermektedir. Özellikle bakirelerin tampon takarken yaşadığı endişeler tamponun yanlış takılması yada derin takılmasından korktuğu için pek tercih etmemektedirler. Genelde bakireler tampon yerine pek kullanmayı düşünseler de bu aslında mantıklı bir çözüm değildir.

Adetliyken deniz girmek mikrop yada enfeksiyon kapma riskinin daha az olmasına karşın havuza girmek biraz daha riskli olabilir. Kısacası adet olunduğunda denize girmek sakınca olmamasına karşın havuza girerken mikrop kapma olasılığı çok yüksektir.

Adet Döneminde Denize Girmek İçin Tampon Kullanmak

Adet olduğunuzda denize girmek için ilk deneyeceğiniz yöntemlerden biri tampon kullanmaktır. Tampon kullanarak deniz suyunun vajina içerisine girmesi önleneceği için mikrop yada mantar kapma olasılığı en alt seviyeye inecektir.Tampon taktıktan sonra ortalama 4 saat kadar rahat şekilde denize girebilirsiniz. Ayrıca tampon belli mayo yada bikiniden belli olmaz, adet kanı akmaz ve sağa sola kaymaz.

Eğer bakire iseniz kesinlikle tampon kullanmamalısınız. Tampon vajina içerisine yerleştirildiği için bazı riskleri vardır.

Adetliyken Ped İle Denize Girmek

Adet döneminde tampon kullanmak istemeyenlerin ilk sorduğu soru pek ile deniz girilir mi sorusudur. Eğer pek ile denize girerseniz pamuklu yapıda olduğu suyu emerek şişecek ve size rahatsızlık verecektir. Sağa sola kayan pedler aynı şekilde mayonun altından çok belli olacaktır.

Adetliyken ped takıp denize girmek bazı hastalıklara yakalanma riskini artıracağı asla unutulmamalıdır.

Adet Döneminde Denize Girmek için Geciktirici Hap Kullanmak

Aslında adet geciktirici hapların bu şekilde kullanılması pek tavsiye edilmez. Adet düzensizliğine neden olan bu haplar adet geciktirmesine karşın gerekmedikçe tercih edilmemelidir. Adetliyken deniz girmek için tıpa olarak bilinen tampon yöntemini tercih edebilirsiniz.

Adet Döneminde Denize Girmenin Zararları

Adet döneminde denize gerekli bazı önlemleri yada tedbirleri almaz iseniz ilk olarak mikrop ve enfeksiyon kapma olasılığınız artacağını asla unutmamalısınız. Özellikle regl olduğunuzda ıslak kalmak vajinal mantar sorunun ortaya çıkmasına neden olur.

Aslında adetliyken deniz girmek pek zararlı değildir asıl zarar havuza girmektir. Deniz suyu tuzlu olduğundan mikrop kapma riski azdır. Havuz suyunda mikrop kapma olasılığı çok yüksektir.

Bakireler Adetliyken Denize Girebilir Mi?

Bakirelerin adet döneminde denize yada havuza girmek için tampon kullanmaları pek önerilmez. Eğer adet iseniz denize girmemek yada tatilin bu döneme gelmemesine dikkat etmelisiniz. Bazı durumlarda adet geciktirici hapları tercih edebilirsiniz.

Adetliyken Denize Girmek Adeti Keser Mi?

Çok fazla sorulan ve cevabı merak edilen sorulardan biridir. Adetliyken deniz girmek adet kesmez yada adeti geciktirmez.

Adetliyken Soğuk Suya Girilir Mi?

Adet yani regl olduktan sonra soğuk suya girmek rahimde kasılmaya neden olacağından adet kramplarını ve adet sancısını artırabilir. Tabi bunu sonucunda kanama daha fazla görülür. Adet olduktan sonra çok fazla soğuk olan deniz suyu regl ağrısının artmasına neden olur.

Yorumlar kapalı.